کف سازی بتنی صنعتی

کف سازی بتنی سوله

کفسازی بتنی پارکینگ

بتن سخت

بتن اکسپوز

بتن منقش

آرملات

اجرای آرملات

کفپوش بتنی ضد سایش

بتن اکسپوز یا بتن نما چیست؟ - کف سازی بتنی

بتن اکسپوز یا بتن نما چیست؟

چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 10:31
بتن اکسپوز، پنل‌های پیش ساخته بتنی هستند که به عنوان نمای خارجی یا داخلی استفاده می‌شود. سطح این بتن می‌تواند کاملاً صاف و صیقلی یا مُکدار (دارای خلل و فرج) باشد. بتن اکسپوز دارای افزودنی‌هایی است که قابلیت آن را در تحمل شوک‌های حرارتی و مقاومت در برابر جذب آب سطحی بالا می‌برد. ‌کیفیت ظاهری و سطحی نما از اهمیت بالایی برخودار است. از مزیت های  بتن اکسپوز می توان  امکان تولید در ابعاد مختلف و امکان اجرا در تمام فصولرا نام برد.‌

بتن اکسپوز ‌‌‌بتن‌هایی ‌که به صورت بلند مدت یا میان مدت نما بوده و سطح بتن، سطح نهایی کار بوده و بر روی آن پوشش‌ یا مصالح دیگری اجرا نمی‌شود. از جمله این نوع بتن‌ها می توان به ساختمان‌های با نمای بتن‌ یا پل‌ها اشاره نمود. در اجرای بتن‌های اکسپوز سطح نهایی باید صاف‌، پرداخته شده‌ و زیبا باشد. ‌وجود تخلخل در بتن، کرموشدگی و یا پله در بتن می‌توانند باعث زشت شدن بتن شود.

وقتی از متریال بتن اکسپوز ‌در طراحی داخلی یک فضا استفاده می‌شود، فضا را به سمت سبک‌های جدید و صنعتی میبرد. بتن اکسپوز به دلیل ماهیت سرد خود، فضا را با سردی خاصی همراه خواهد کرد. بنابراین هنگام استفاده از این متریال باید آن را متناسب با شرایط فضا استفاده کرد. علاوه بر این استفاده بیش از حد این متریال نیز فضایی متفاوت ایجاد خواهد کرد. ‌

ترمیم بتن‌های اکسپوز (‌نما‌)

در اجرای بتن‌های اکسپوز مانند همه عملیات‌های اجرایی با وجود لحاظ تمهیدات و سختگیری‌ها امکان ایجادمشکلات وجود دارد. از این رو همواره امکان نیاز به ترمیم بتن‌های اکسپوز وجود دارد. ‌اصول عملیات ترمیم بتنهای نما و اکسپوز مانند سایر تعمیرات و ترمیم بتن است. ترمیم در بتن‌های اکسپوز مانند سایر محل‌ها‌، بسته به ابعاد‌، محل، ضخامت‌، سازه‌ای یا غیرسازه‌ای بودن نیاز‌  به کارگیری تکنیک‌های مختلف است.

تشابه رنگ و سطح در ترمیم‌های اکسپوز با بتن‌های مجاور در کنار کیفیت از اهیمت زیادی برخودار است. از این جهت ‌اختلاف رنگ در عملیات اجرایی باعث مشکلات دیداری می‌شود.

برای آگاهی بیشتر در زمینه بتن های اکسپوز و انجام پروژه های کف سازی در تهران و سایر شهرها با ما تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس : آقای صادقی  09120576855

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.