کف سازی بتنی صنعتی

کف سازی بتنی سوله

کفسازی بتنی پارکینگ

بتن سخت

بتن اکسپوز

بتن منقش

آرملات

اجرای آرملات

کفپوش بتنی ضد سایش

کفپوش بتن سخت چیست و چگونه انجام می شود؟ - کف سازی بتنی

کفپوش بتن سخت چیست و چگونه انجام می شود؟

چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 10:16
کف پوش های بتن سخت به طیف وسیعی از انواع کف پوش های پایه سیمانی گفته میشود . با این وجود روش اجرا در تمام موارد با تفاوت های اندک تا حدودی مشابه یکدیگر هستند. بتن سخت را به دو روش ملاتی و دست پاش اجرا میکنند. و از نظر قالب بندی نیز دو روش قالب لاینی و قالب گسترده یا بدون قالب قابل اجرا خواهد بود.

اجرای بتن سخت با قالب بندی لاینی و بتن سخت ملاتی

در این روش از پروفیل  قوطی به عنوان قالب استفاده میگردد ،قالب ها در امتداد هم قرار داده می شو و با دوربین تراز یاب تنظیم میگردد.عرض قالب در این روش بسته به شرایط از دو تا پنج متر قابل تغییرمی باشد.سپس بتن داخل قالب تخلیه شده و توسط شمشه تخت می گردد.قبل از سفت شدن بتن زیرین ملات بتن سخت توسط بتنیر ساخته شده و با ضخامت پنج تا پانزده میلیمتر روی کار ریخته خواهد شد و  یا به شکل دست پاش روی کار پاشیده می گردد. پس از تسطیح بتن سخت با شمشه و ماله دستی قبل از سخت شدن ملات از ماله پروانه برای پرداخت آن استفاده میگردد.ماله پروانه به دو صورت سینی و ماله مورد استفاده قرار میگیرد. به طور معمول برای یک پرداخت خوب باید سطح حداقل در دو مرحله با سینی و پنج مرتبه با ماله پروانه پرداخت کرد.نحوه پرداخت زنی با ماله پروانه در بخش های بعدی توضیح داده خواهد شد.این روش از نظر دقت و اصول اجرایی و دوام بهترین روش و روش استاندارد در تمام دنیا است..

اجرای بتن سخت بدون قالب یا با قالب های گسترده

در این روش دیگر به پروفیل های قوطی نیاز نداریم و معمولا کد های اتفاعی روی تعدادی میخ در نقاط مختلف توسط دوربین لیزری پیاده می گردد. بتن ریزی به صورت گسترده انجام می شود و سطح آن با کد روی میخ تنظیم می گردد. معمولا در این روش بتن سخت را به صورت دست پاش و خشکه روی کار پاشیده و صاف می کنند ، ماله پروانه و سینی در این نوع اجرا نیز مانند روش قبل مورد استفاده قرار خواهد گرفت.


برای اطلاعات بیشتر در زمینه کف سازی با بتن سخت با آقای صادقی تماس حاصل فزمایید.

شماره تماس :  09120576855

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.